FELJTON, MOJE PRIČE HILMIJA HIKA MUHOVIĆ

Fis-Gol je bio najbolji turnir malog fudbala u Bosni i Hercegovini

Odrastao sam u Buljakovom potoku. Kao dječak igrao sam na školskim turnirima u malom fudbalu. Sa takvog jednog turnira na Grbavici zapazio me je trener pionira FK Željezničar Duško Bajić. Prošao sam tu omladinsku školu fudbala i na taj način nekako počinje moje bavljenje fudbalom.

Igrao sam na mnogobrojnim turnirima u malom fudbalu. Počev od Fis-Gol turnira, pa Kutija šibica, zatim u Tuzli, Travniku, Zenici… Isto tako, igrao sam na Božičnom, Bajramskom, Novogodišnjem turniru. Na tim turnirima moja ekipa je osvajala prva mjesta. Na većini tih turnira proglašavan sam za najboljeg igrača ili sam osvajao titulu najboljeg strijelca turnira. Dobitnik sam mnogih pehara i medalja, koji se nalaze u kućnoj kolekciji.

Fis-Gol turnir, po meni, je bio najbolji turnir malog fudbala u Bosni i Hercegovini. Organizacija je bila na vrhunskom nivou. Nastupale su najbolje ekipe, navesti ću neke: Davor, Martini, Amel, Verona, Drugari Zenica i mnoge druge ekipe. Imao sam tu nesreću da nisam nastupao na turniru četiri godine zbog suspenzije.

  • Nastavak slijedi

FIS-GOL TIM

Sarajevo, 26. 06. 2026.

Nedavno objavljeno