FIS GOL 83-91

MIRALEM HASETA: Sa ekipom DIDI bio sam drugi na turniru Fis-Gol

Miralem Haseta zvani Mića, rođen sam 1962 godine. Na turniru Fis Gol igrao sam nekoliko godina sa najmanje 5-6 ekipa. Igrao sam tri Fis turnira za fabriku porculana iz tadašnje Lukavice, zatim dva turnira za kafe Didi. Dva turnira za Mjesnu zajednicu Mejtaš i na kraju sam igrao za neku piceriju sa Marijin Dvora ali se nažalost ne mogu sjetiti imena picerije. U tim ekipama su igrali pravi majstori malog fudbala tada.

Fudbalsku karijeru sam započeo u Pofalićkom 1974 kao junior i tu sam igrao par godina pod trenerskom palicom Muje Mehičevića a o tome želim posebno da pišem.

Moje dobre igre u FK Pofalićki su primjetili stručnjaci iz Famos Hrasnica i u jesen 86 potpisujem ugovor sa Famosom koji je tada igrao u drugoj ligi zapad koja je bila veoma jaka i u toj grupi su igrali 6-8 ekipa bivših prvoligaša stare Jugoslavije. Famos je bio vrlo jak tada i imali su dobre igrače kao na primjer: Ibrahimović, Novaković, Todorović, Galijašević, Lušić, Kukavica, Dubljević, Hošić, Džapic, Vlaški, Meseldžija, Žarković, Gađo, Lihovac, Jokić, Smajić, Ćosić mlađi…Sve su to bili jaki igrači koji su prošli mnogo klubova i dobru fudbalsku školu kao juniori.

Trener je bio tada Miralem Ibrahimović Lala i u tih šest godina mog boravka u Famosu između ostalog vodili su ekipu još treneri kao što su: Zejnilović, Jasenković, Smajlović, Mušović i Ćosic Asim.

Bile su to lijepe godine u Famosu i odigrao sam oko 150 – 200 utakmica za Famos. Neki značajan uspjeh nismo postigli ali bili smo tu oko sredine na tabeli. To je bio moj vrhunac karijere iako sam imao većih ambicija ali nažalost se nisu ostvarile…

NAPOMENA: Komplet priču o nogometnoj karijeri Miralema Hasete možete pročitati u knjizi “Fis-Gol, Više od igre”.

FIS-GOL TIM

Sarajevo, 24.juna 2026

Exit mobile version